X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar £ British Pound
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar £ British Pound

Transfer Sözleşmesi

AnasayfaTransfer Sözleşmesi
KAMPANYA!
Anında Araç Kirala

Şimdi Üye Ol!
İlk kiralamada %10 Ek İndirim Kazan

Hemen Üye Ol!

TRANSFER SÖZLEŞMESİ                                                                                                                                  

1- Taraflar
Hizmet sağlayıcısı ABAY Filo Kiralama Turizm san ve tic ltd şti – Abay Filo olarak anılacaktır. Rezervasyonda adı, soyadı belirtilen kişi ve/veya temsil ettiği kişiler "Tüketici" olarak anılacaktır.

2- Konu
İş bu sözleşme Tüketici ile Acente arasında yapılmıştır. 

Acentenin satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış koşulları belirtilen hizmetlerin gereği yazılı, görsel, telefon ve elektronik ortamda yapılan hizmet satışları için düzenlenmiş olup, tarafların hak ve edimlerini kapsamaktadır. 

Acentenin web sitesinden Tüketici tarafından satın alınmış olan, transfer, tur ve araç tahsis hizmetini kapsar, satın alınan hizmetin nitelikleri Web Sitesi Mesafeli Satış Sözleşmesi ve "Şartlar ve Koşullar" sayfalarında ve hizmet bedeli de e-posta adresine gönderilen rezervasyon ve onay formunda belirtilmiştir.

3- Sözleşmenin Süresi
İş bu sözleşme; söz konusu rezervasyonun Abay Filo tarafından onaylandığı tarihte yürürlüğe girer ve herhangi bir ihtilaf vukuu bulmaz ise Tüketicinin aldığı hizmet bittiğinde kendiliğinden sona erer. İhtilaf vukuunda ihtilafın kesin çözümüne kadarki dönemde bu sözleşme ilişkisi geçerli olacaktır.

4- Ödeme ve Fatura Bilgileri
Transfer noktalarına bağlı olarak transfer ücretleriniz değişiklik gösterebilir. 

Kredi kartı ile hizmet alımında Tüketici hizmet bedelini rezervasyon esnasında ödemekle yükümlüdür. 

Hizmet bedelinde belirtilen fiyatlara K.D.V. dahil değildir. 

Rezervasyonun ve ödemenin yapılması; Abay Filo Web Sitesi Mesafeli Satış Sözleşmesi ve "Şartlar ve Koşullar" sayfalarında belirtilen hükümlerin kabul edilmesi anlamını taşır. 

Şikâyet ve geri ödeme taleplerinin hizmet tarihinden 14(on dört) gün sonrasına kadar info@abayfilo.com.tr adresine iletilmesi gerekir. 

Satın alınan hizmet karşılığında fatura düzenleme süresi V.U.K. gereğince ay atlamamak koşulu ile satın alındığı tarih dahil 7 gündür. 

Abay Filo, tüketiciye göndereceği faturaların belgelenmesinde rezervasyon formunda verilmiş olan bilgileri kullanacaktır. 

Kredi kartı ödemelerinde müşterinin seçmiş olduğu taksitli ödeme seçeneklerinde ilgili banka ya da ödeme sistemlerinin belirlemiş olduğu vade farkı hizmet bedeline ilave edilmekte olup otomatik olarak  ödeme tablosunda belirtilmektedir. 

Bankanın pos sistemine ya da ödeme sistemleri hizmeti veren firmaya yapılan kredi kartı ödemelerinin iptal iade işlerinden doğacak masraflar müşteriye ait olacak şekilde iade edilecek tutardan düşülmektedir. 

Web sitemizin rezervasyon sayfasında belirtilen ön ödemeli araçların Türkiye yerel saati temel alınarak 72 saat önceden rezervasyonunun yapılması şartı aranmaktadır, rezervasyon yapıldığı takdirde süreyle ilgili sınırlama kabul edilmiş sayılır. 

Belirtilen araçların 72 saat altında oluşacak taleplerde bizimle iletişime geçilerek ön uygunluk alınması gerekmektedir. 

Web sitemizde ödeme seçeneği olarak sadece ön ödeme şartı oluşabilmektedir.

Havalimanından geliş transferlerinde havalimanında bekleme süresi şirket politikası olarak 55 dk olarak belirlenmiştir

Yurtdışından yapılan banka transferlerinde ülkeler arası finansal anlaşmalar ya da gönderen banka veya muhabir bankanın komisyon politikasından kaynaklanan sebeplerden dolayı gönderilen tarafından kesilen komisyonlar olabilmektedir. 

Para transferi yapılacak bankadan kaynaklanan komisyon kesintileri ve sorumluluğu gönderen tarafına aittir. 

Bu gibi bir durumun yaşanmaması için, lütfen bankanızdan teyit alın.

5- İptal ve Değişiklik
Tüketici, hizmetin başlamasına 12 saat kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği hizmet bedelinin tamamı kendisine iade edilir. 

Tüketici, hizmetin başlamasına 12 saatten az kalan süre içinde iptal taleplerinde tek yön hizmet bedelinin % 50 si iade edilir. (çift yön hizmet bedeli ödenmiş ise dönüş ücretinin tamamı geri iade edilir) 

Bu koşullar kampanyalı hizmetleri, erken rezervasyon veya indirimli rezervasyonları kapsamaz. 

Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliklerinde iptal hükümleri geçerlidir. 

Tüketici, Acenteden satın alınan hizmetle ilgili hizmet sözleşmesi kurallarına uyacağını; 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder. 

Hizmetin ifasından sonra Tüketiciye ait kredi kartının Acentenin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini Acenteye ödememesi halinde Tüketici, hizmet bedelinden ve doğan zararlardan sorumludur.

6- Genel hükümler
Abay Filo , hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil edecek transfer aracında yaşanacak mekanik arıza, trafik kazası, operasyonel aksaklıklar, hava muhalefeti, trafik sıkışıklığı, terör olayları, kolluk kuvvetlerinin uygulamaları, vb. nedenler dolayı transferinizi gerçekleştiremeyeceğini anladığı andan itibaren en kısa sürede alternatif bir araç sağlanmaya çalışılacak ve/veya aksi durumda da bilgi verecektir. 

Transfer araçları yolcuları alacakları noktaya alınış saatinden 10 dakika önce ya da 10 dakika sonra gelebilirler. Yolcular alınış noktasında kendilerine bildirilen alınış saatinden 10 dakika önce olmalıdırlar. Araç gelmediği takdirde 10 dakika alınış noktasında beklemelidirler.

Transfer araçları yolcuları alacakları noktada yolcuyu en fazla 10 dakika bekleyebilir. 10 dakika içerisinde alınış noktasına gelmeyen yolcuların transfer sorumluluğu kendilerine aittir.

Yolcular alınış noktasında olarak belirtilen mekanın (otel, bina, apartman v.b.) dış kapısının önünde beklemelidirler. Resepsiyon, cafeterya v.b. noktalarda durulması halinde otelin ya da apartmanın dış güvenlik kapısına transfer için bekledikleri bilgisi verilmelidir.

Mücbir sebeplerle ( Kaza, arıza, lastik patlaması v.b.) aracın yolcu alınış noktasına gecikmesi durumunda yolcu havalimanına kendi imkanlarıyla gider. Havalimanı transfer ücreti Bizim Transfer firması tarafından karşılanır. Yolcu uçuş saatini göz önünde bulundurarak havalimanına gitmek zorundadır. Yolcu kendi imkanlarıyla havalimanına gitmez ve uçuşunu kaçırırsa Bizim Transfer firması sorumluluk kabul etmez.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlarda ödemesi alınmış olan transfer ücretinin iadesi tarafınıza kesintisiz olarak iade edilecek ve/veya böyle bir durumda Tüketicinin kendi imkânlarınızla sağlamış olduğu ulaşımdan kaynaklanan fiyat farkı da Abay Filo tarafından Tüketiciye ödenecektir.

7- Yürürlük
İş bu sözleşme 7 ana maddeden oluşmakta olup, gerektiği taktirde 2 nüsha halinde tanzim edilerek taraflarca imzalanacak olup, sözleşmeden kaynaklanan anlaşmazlıklarda, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu maddeleri uygulanır. Bu sözleşmeden doğacak olan uyuşmazlık konusunda Kocaeli mahkemesi ve icra daireleri yetkilidir. 

Sözleşmeyi kendim ve/veya rezervasyon formunda belirtmiş olduğum isimleri yazılı kişiler adına okuyup, kabul ettiğimi beyan ettim. 

Bu beyanım; rezervasyon işlemini kendim yerine bir başkasının yürütmüş ve/veya imzalamış olması halinde dahi geçerlidir. 

Tüketici olarak adımıza düzenlenmiş olan Transfer Sözleşmesi sayfasında belirtilen hükümlerinin tamamını, göndermiş olduğum rezervasyon formunda yer alan bilgilerimin doğruluğunun sorumluluğunu, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu ve Abay Filo web sitesindeki bilgileri okuyup, anlayıp kabul ettiğimi beyan ederim.

 

 


Top