X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar £ British Pound
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe)

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar £ British Pound

Kartepe ve maşukiye günlüğümüz/ Kocaeli

AnasayfaYazılarHaber ve DuyuruKartepe ve maşukiye günlüğümüz/ Koc...
KAMPANYA!
Anında Araç Kirala

Şimdi Üye Ol!
İlk kiralamada %10 Ek İndirim Kazan

Hemen Üye Ol!

Kartepe’de neler yapabiliriz

Kartepe’de en yükseğe doğru çıkarken sağlı sollu pek çok kayak merkezi ile karşılaşacaksınız. Sisli Vadi  biraz kar keyfi yaşayabirsiniz ki tavsiye ederiz. Burada sucuk ekmek keyfi yapabilir, közde kahve içebilir ve karın içinde çocukluğuna dönen pek çok kişiyi izleyebilirsiniz.

Burada çocuklar ve çocuk olmak isteyenler için eğlenceli 2 adet küçük kayak pisti var. Ayrıca kendi mangalınızı yapabileceğiniz alanalar mevcut. Yaz mevsimi için ise ATV, paintball, kamp ve piknik alanları var.Ben de çocuk Olmayı Denedim Unutulmaz bir kar keyfi yaşadım adeta çocuklar ve ekibimiz soğuk havayı unutmuş yaz havasında mutluluk yaşadık.

Kartepe’de Kahvaltı

Karatepe’ye çıkarken kahvaltı için şurasıdır demiyeceğim sebebi birbirinden eşsiz Manzarası harika, mekanlar içeride şömine soba ve ahşap bir yapıdan etrafınıza baktığınızda manzaranız da Adapazarı, İzmit, Sapanca Gölü ve Körfez’e kadar uzanıyor. Kahvaltıda sunulan Tereyağı ve peynirler Trabzon’dan geliyor. Bal, Kartepe’nin Kestane ve Çiçek balı. Pek çok şey yine civar köylerden getiriliyor. Keyifli ortam, güzel hizmet. sıcacık çayınızla mutlu bir tatil yapın derim

Kartepe’ye Nasıl Gidilir

Kartepe Türkiye’nın önemli kayak merkezlerinden biri. Aynı zamanda Sakaryave  İstanbul’a da en yakın kayak merkezi. Bu nedenle hem günü birlik hem de konaklamalı olarak Kartepe’ye gidebilirsiniz. Herkese göre bir kar keyfi var burada. Öncesinde Kartepe’ye nasıl gidilir bi ona bakalım.

Kocaeli şehir merkezine 25 km uzaklıkta bulunuyor Kartepe. Maşukiye’den de yaklaşık 15 km uzaklıkta. Yani 20 dk’ya Kartepe’desiniz. Maşukiye’den Kartepe’e çıkan yol muhteşem kar manzaraları sunuyor. Müziğinizi açın ve eşsiz güzelliği izleyin

Maşukiye 

Maşukiye şelalesine giderken şok marketi geçince minicik bi mekana denk gekeceksin. Orada bi durup, dinlen… Kayagülü Cafe adını sahibinin taktığı bir çiçekten alıyor. Kaya bey, iyi çay, baklava ve güzel sohbetiyle size hoş bi dinlence sunuyor.Özellikle kiraz mevsiminde iseniz kiraz bahçelerini gezin. Kirazdan önce yani Nisan gibi de gezebilirsiniz. Çiçekleri de tüm fotoğraflarınıza unutulmaz kareler olacaktır.

Maşukiye’de çok doğa harikası yayla var. Çiğdem Yaylası, Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası, Kuzu Yaylası, Dikmen Yaylası ve İnönü Yaylası’nı gezebilirsiniz. Doğaya karışmak harika buralarda!

Kiraz Yaylası’nda piknik yapmak da muazzam olabilir. İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü manzarasına karşı mangal yapın ya da çayınızı yudumlayın.
Maşukiye’de Kartepe’den akan Yayla Deresinin aktığı Alabalık Vadisi, üzerine kurulu piknik alanları ve restoranlardan birine oturu ve iş hayatınız bir kenara atın ve kendinizi huzura bırakın :)

Burada pek çok alabalık üretim çiftliği var. Çınar, meşe, gürgen, kestane, ıhlamur ağaçları gölgesinde kiremitte balık yiyin.Bitmez tükenmez yeşile karşı doğa yürüyüşü yapın, mis gibi havayı içinize çekin.Meydandaki yöresel ürünlerden almayı sakın unutmayın. Ayrıca kiremit kaplar ve hamaklar da burada pek güzel. Çerkez peyniri, füme peynir ve köy ekmeği de mutlaka alın.

 » Paintball oynayabilir, ATV ile gezebilirsiniz.

» Tabiyki Kartepenin zirvelerine çıkın

Abay Filo Kiralama Şöförlü araç seçeneklerinden faydalana bilir gezinizi rahatça keyifli hale getirebilirsiniz.

+902623200262 Müşteri Hizmetleri


Top